Turkcell Bedava İnternet 2020

Turkcell İnternet Hediye Etme ( Gönderme )

Turkcell İnternet Hediye Etme

Birçok kişi tarafından kullanılan sosyal platformların gün geçtikce internet harcamalarımız da çok fazla yer edinmeye başlıyor. Sadece sosyal platformlar değil, bankacılık işlemleri dahi çoğu işlemleri internet üzerinden yapmamız nedeniyle internet ihtiyacımız her gün biraz daha artmaktadır. Bunu çok iyi bilen Turkcell sunduğu Turkcell internet hediye etme kampanyası ile sevdiklerinize internet hediye edebilirsiniz. Üstelik faturalı hat ya da hazır kart denilen faturasız hat kullanıyor olmanızda hediye internet göndermenizi olumsuz açıdan herhangi bir şekilde etkilememektedir.

Turkcell İnternet Hediye Etme Nasıl Yapılıyor?

Eğer bir Turkcell kullanıcıysanız sevdiklerinizin internetsiz kalmamasını ya da internet aşım kullanım ücreti ödemesini istemiyorsanız Turkcell internet hediye etme servisini kullanarak, sevdiklerinize kısa süre içerisinde internet gönderebilirsiniz. Bu hizmetten yararlanmak için Turkcell Dijital Hizmetleri kullanabileceğiniz gibi, telefonunuz üzerinden mesaj gönderimi yaparak da Turkcell internet hediye etme gönderimini sağlayabilirsiniz.
Eğer kullandığınız hat faturalı ise, haftalık 1GB internet paketini kendi internet paketinizden kullanılmamak kaydıyla sevdiklerinize 15 TL ekstra faturanıza yansıyacak şekilde gönderebilirsiniz. Yapmanız gereken telefonunuzun mesaj bölümüne girip buraya, ‘’HEDIYE’’ yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra ‘’HAFTALIK 1 GB’’ yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra hediye göndereceğiniz telefon numarasını yazarak 2222’ e mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Örnek; mesaj bölümüne HEDIYE HAFTALIK 1 GB 532 123456 şeklinde yazılıp gönderilir. Turkcell internet hediye etme hizmetinin tek dezavantajı ise, internet hız limitinin 7.2 Mbps olmasıdır. Bu hizmet kapsamında gönderile mesajlar ücretsiz olup, faturanıza ek bir SMS ücreti yansıtılmaktadır.

Hazır Kart Kullanıcıları İçin Turkcell İnternet Hediye Etme Nasıl Yapılır?

Turkcell hazır kart kullanıyorsanız sevdiklerinize Turkcell hediye internet hediye etme hizmetini kullanmak için, kredi kartınız ile mevcut olan paketlerden birisini çerek gönderim sağlayabilirsiniz. Bunun için ‘’Turkcell Dijital Hizmetleri’’ne telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan giriş yapıyorsunuz ve ‘’Cepten İnternet Yükle’’ menüsüne girildikten sonra gönderim yapacağınız GSM numarasını giriyorsunuz. Önünüze çıkan paketlerden sizin için uygun olanı seçtikten sonra Turkcell internet hediye etme hizmetinin tamamlanması için ödeme bilgilerinizi ve istenilen sözleşme bilgilerini doldurarak, satış sözleşmesini onayladığınızı kabul etmek için gerekli işaretlemeyi yaparak ‘’İnternet Paketi Yükle’’ bölümünü tıklıyorsunuz.

Turkcell İnternet Hediye Etme İçin Sunulan İnternet Paketleri Nelerdir?

Turkcell faturalı hat kullanıcıları için hediye internet gönderme hizmeti sayesinde haftalık 1GB internet gönderimi mesaj yoluyla gönderilmektedir. Gönderdiğiniz Turkcell hediye internet ücreti faturanıza yansıyacaktır.Fakat faturasız yani hazır hat kullanıcıları kredi kartı ile ödemek üzere farklı internet paketleri arasından seçim yapabilmektedir.

Turkcell internet hediye etme hizmeti bünyesinde sunulan internet paketleri;

 • Yeni 1 GB 25 TL,
 • Günlük 2 GB 5 TL,
 • Günlük 6 GB 10 TL,
 • Aylık Gece 2 GB 10 TL,
 • Yeni 2 GB 30 TL,
 • Yeni 4 GB 40 TL,
 • Yeni 6 GB 50 TL,
 • Yeni 8 GB 60 TL,
 • Hotspot 2 GB 19 TL,
 • Hotspot 4 GB 29 TL,
 • Hotspot 6 GB 39 TL,
 • Hotspot 10 GB 49 TL Turkcell hazır kart kullanıcıları için belirlenmiştir.

Turkcell hazır kart kullanıcıları için ‘’Hattımdaki TL’lerimle almak istiyorum’’ diye bir menü bulunmakla birlikte, bu menü üzerinden sadece kişi kendi hattı için internet paketi yükleyebilmektedir. Yüklenilen TL miktarı ne kadar ise, ona uygun sunulan paketler içersinden seçim yaparak kişi sadece kendine internet paketi yükleyebilir ve Turkcell internet hediye etme hizmetinden faydalanması mümkün olmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir