Türk Telekom Bedava İnternet 2020

EBA 8 GB Bedava İnternet Desteği

EBA 8 GB Bedava İnternet

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs, ülkemizde de tedbirler alınmasına neden oldu. Eğitimde nisan ayında planlanmış olan ara tatili bir hafta öne çekilerek uzaktan eğitim şeklinde devam edilmesi kararlaştırıldı. Uzaktan eğitim süreciyle birlikte Türk Telekom hemen bir açıklama yaparak EBA uygulaması üzerinde kullanılması için abonelerine “EBA 8 GB Bedava İnternet” vereceğini duyurdu. Uzaktan eğitim süresince kullanılacak olan 8 GB internet, öğrencilerin eğitimlerine destek olmak maksadıyla yapılmıştır.

Türk Telekom’dan EBA’ya 8 GB Bedava İnternet Desteği

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan EBA uygulaması eğitim platformu olarak, koronavirüs nedeniyle verilen tatil süresince uzaktan eğitim sağlayarak, öğrencilerin derslerinden geri kalmadan video aracılığı ile derslerini izleyebilecekler. Uzaktan eğitim öncesinde 3 GB bedava internet hediye eden Türk Telekom, virus salgını sonrası öğrencilerin internette sorun yaşamaması için 5 GB daha ekleyerek toplamda EBA için 8 GB bedava internet hediye etmektedir.

Türk Telekom EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Kampanyası Katılım Detayları

Uzaktan eğitime destek olmak amacıyla, Türk Telekom EBA 8 GB bedava internet kampanyasından faturalı ve faturasız hat kullanan tüm aboneler faydalanabilmektedir. Kampanyadan faydalanmak isteyen tüm aboneler telefonunun mesajlar kısmından “EBA” yazıp 5555’e SMS göndermeleri yeterli olacaktır. Hem kampanya katılımı hem de kampanyaya katılmak için gönderilen SMS ücretsizdir.

Faturalı hat kullanan aboneler “KALAN” yazıp 5555’e SMS göndererek öğrenebilirler. Faturasız hat abonelerin paketin kalan internet miktarını görmek için “KALAN EBA” yazıp 5555’e SMS göndermeleri yeterlidir.

Türk Telekom EBA 8 GB bedava internet kampanyasının geçerlilik süresi belirtilmemiştir. Uzaktan eğitim devam ettiği sürece devam edektir.

Etiketler

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir