Genel

Korona Virüs Nedeniyle EBA 3 GB Bedava İnternet

Korona Virüs Nedeniyle EBA 3 GB Bedava İnternet

Dünya da hızla büyüyen Korona virüs salgını, maalesef ülkemizde de çıkmaya başladı. Korona virüsün daha hızlı yayılmasını engellemek için tüm dünyaya örnek olacak tedbirler alınmaya başlandı. Bu kapsamda okulların erken tatil edilmesini sağlayan MEB, 1 haftalık tatilden sonra uzaktan eğitim verilmesini kararlaştırdı.

Uzaktan eğitimin internette EBA ismi verilen bir kanal/uygulama üzerinden yapılacağı duyuruldu. Bu nedenle Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom kullanıcılarına EBA üzerinden kullanabilecekleri 3 GB bedava internet verileceği duyuruldu.

MEB tarafından uzaktan eğitim ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ismi verilen bir sosyal eğitim platformunda verilecek. Öğrenciler 7/24 bu kanal üzerinden online eğitim alabilecek.

EBA 3 GB Bedava Ne Zamana Kadar Geçerli?

Korona virüs sebebiyle öğrencilerin uzaktan eğitim almaları için tasarlanan EBA 3 GB bedava internet, 22 Şubat 2021 tarihine kadar geçerli olacak.

Turkcell aboneleri, EBA 3 GB bedava internetten yararlanmak için öncelikle BİP uygulamasına sahip olmalı. BİP uygulamasında yer alan ‘’Keşfet’’ butonunun altında hemen ‘’EBA Kanalını Takip Edip Mesaj Gönder’’ butonuna basmalı. Ardından açılan sayfada ‘’Hemen Başvur’’ butonuna tıklayarak Korona virüs sebebiyle verilen EBA 3 GB bedava internet kampanyasından yararlanılabilir. Ayrıca telefonunuzun SMS kısmından ‘’EBA’’ yazıp 5555’e göndererek de kampanyaya başvurabilirsiniz.
Türk Telekom kullanıcıları da diğer operatörlerde olduğu gibi telefonlarının kısa mesaj uygulamasından EBA yazıp 5555’e göndererek, EBA 3 GB bedava internet kampanyasından yararlanabilecektir.
Telefonunuzun SMS uygulamasına giriş yaparak EBA yazıp, ardından 5555’e kısa mesaj atıyoruz. Vodafone’dan size SMS geldikten sonra bedava internetiniz hattınıza yüklenmiş olacaktır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir