Genel

Koronavirüs Sebebiyle EBA 3 GB Bedava İnternet Kampanyaları

Koronavirüs Sebebiyle EBA 3 GB Bedava İnternet

Tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de hızla yayılmaya başlanan koronavirüs salgını nedeniyle eğitime verilen arayı telafi etmek için planlanan, uzaktan eğitim programına destek olmak isteyen operatörler tarafından bedava internet kampanyaları hazırlandı. Bu yazımızda sizlere Koronavirüs sebebiyle EBA 3 GB bedava internet kampanyası hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Bu yazımızdaki kampanyaların tamamı EBA uygulaması için kullanılmak üzere hazırlanmıştır.

Uzaktan eğitim planlanan MEB tarafından hazırlanmış olan EBA uygulaması, birçok platformda kanal olarak hizmet vermeye başlayacak. Tabi buradan verilecek olan eğitimler internet olmadan izlenemeyeceği için birçok kişi internet arayışı içine girdi. Bu nedenle, Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom abonelerine EBA için kullanabilecekleri 3 GB bedava internet verecek.

EBA 3 GB Bedava İnternet Nedir?

Koronavirüs nedeniyle eğitime verilen arada yaşanan aksaklıkları uzaktan eğitim vasıtasıyla EBA uygulaması üzerinden vermeyi planlayan Milli Eğitim Bakanlığı, öğrenclerin 7/24 bu uygulama üzerinden online eğitim almasını sağlamaktadır.

EBA 3 GB Bedava Ne Zamana Kadar Geçerli?

Koronavirüs ülkemize yeni geldiği için eğitime bir haftalık bir ara verildi. Bu nedenle öğrencilerin uzaktan eğitim almalarına olanak sağlayan EBA 3 GB bedava internet kampanyası, 22 Şubat 2021 tarihine kadar geçerlidir.

Turkcell Koronavirüs EBA 3 GB Bedava İnternet

Turkcell müşterileri, EBA 3 GB bedava internet kampanyasından faydalanmak için öncelikle telefonlarna BİP uygulamasını indirmeleri gerekiyor. Uygulamayı indirdikten sonra orada bulunan “KEŞFET” butonunun altında yer alan “EBA Kanalını Takip Edip Mesaj Gönder” butonuna tıklamaları gerekiyor. Daha sonrasında karşınıza çıkacak olan sayfada “Hemen Başvur” butonuna tıklayarak koronavirüs için verilen EBA 3 GB bedava internet kampanyasından faydalanabilirsiniz. Uygulama üzerinden sorun yaşamanız durumunda telefonunuzun mesajlar kısmından “EBA” yazıp 5555’e sms göndererekte kampanyadan faydalanabilirsiniz

Türk Telekom Koronavirüs EBA 3 GB Bedava İnternet

Türk Telekom kullanıcıları da diğer operatörlerde olduğu gibi telefonlarının kısa mesaj uygulamasından EBA yazıp 5555’e göndererek, EBA 3 GB bedava internet kampanyasından yararlanabilecektir.

Vodafone Koronavirüs EBA 3 GB Bedava İnternet

Vodafone müşterileri koronavirüs nedeniyle verilen, EBA 3 GB bedava internet kampanyasından faydalanmak için aşağıdaki adımları takip etmeli;

Telefonunuzun SMS uygulamasına giriş yaparak EBA yazıp, ardından 5555’e kısa mesaj atıyoruz. Vodafone’dan size SMS geldikten sonra bedava internetiniz hattınıza yüklenmiş olacaktır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir