Genel

EBA 3 GB Bedava İnternet Nasıl Alınır? Nasıl Başvurulur?

EBA 3 GB Bedava İnternet Nedir? Nasıl Başvurulur?

Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizide etkisi altına alan koronavirüsün hızlı bir şekilde yayılmasını engelemek adına ülkemizde çeşitli tedbirler alınmaya başlandı. Eğitim hayatı çok hassas olduğu için öncelikle okullara bir hafta ara veren Milli Eğitim Bakanlığı, bu aradan doğacak olan eğitim kaybını uzaktan eğitim ile telafi edileceğini bildirdi. Bu karar sonucunda uzaktan eğitim EBA olarak isimlendirilen kanal aracılığı ile öğrencilere verilirken, Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom bu konuda eğitim süresince abonelerine 3 GB internet hediye edeceğini duyurdu.

Turkcell Koronavirüs EBA 3 GB Bedava İnternet

Turkcell abonelerine EBA 3 GB bedava internet hediye ederek uzaktan eğitim için destek olmaktadır. Turkcell EBA 3 GB bedava internet kampanyasından faydalanmak için öncelikle telefonunuzda BİP uygulamasınn bulunması gerekiyor. Daha sonrasında BİP uygulaması üzerinden bulunan “KEŞFET” butonunun altında bulunan “EBA Kanalını Takip Edip Mesaj Gönder” butonuna tıklayınca karşınıza çıkacak olan yeni bir sayfa üzerinden “Hemen Başvur” kısmına tıklayarak Turkcell koronavirüs 3 GB bedava internet kampanyasından faydanabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzdan SMS göndererekte kampanyadan faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken “EBA” yazıp 5555’e kısa mesaj göndermeniz gerekiyor.

Türk Telekom Koronavirüs EBA 3 GB Bedava İnternet

Türk Telekom koronavirüs 3 GB bedava internet kampanyasından faydalanmak için telefonunuzdan SMS göndermeniz gerekmektedir. Kampanyaya katılım ücretsizdir. Telefonunuzun mesajlar kısmından “EBA” yazıp 5555’e mesaj göndererek kampanyadan faydalanabilirsiniz. Paket tanımlandığı zaman telefonunuza mesaj olarak bilgi gelecektir.

Vodafone Koronavirüs EBA 3 GB Bedava İnternet

Vodafone koronavirüs 3 GB bedava internet kampanyası, Vodafone abonelerinin hatlarına otomatik olarak yüklenmektedir. Herhangi bir sorun ile karşılaşmanız durumunda telefonunuzun mesajlar kısmından “EBA” yazıp 5555’e mesaj göndererekte kayıt olabilirsiniz. Bedava internet paketi yüklenmeden önce bilgilendirme mesajı gönderilerek, gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Koronavirüs Sebebiyle 3 GB Bedava İnternet Ne Zamana Kadar Geçerli?

Koronavirüs sebebiyle 3 GB bedava internet ne zamana kadar geçerli olacağı ile ilgili olarak herhangi bir bilgi bulunmakatadır. Şuan çin bir hafta ile sınırlı olan tatilde EBA için kullanabileceğiniz internet kampanyasının süresi uzayacaktır. Sürenin ne zaman olacağı ile ilgili olarak bir bilgi geldiği zaman sitemizde haber olarak bilgi verilecektir.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir